לפני כמה שנים הייתי בטיול קסום בצרפת.
הייתי עסוקה בקורס שיפוט מקצועי בתחום הסוסים, רצתי ליד סוסים בשלג והתיידדתי עם איראנית אוהדת ישראל. בטיול הזה, נשביתי בקסמה של החנות שמעבר לפינה, שהיו בה כלי זכוכית שמספרים סיפור של טבע, צמחייה ואסתטיקה. "טבע בבועה". טרריום.
באותה תקופה עברתי לגור בעיר. אני, חגית מרטינז, שגידלתי במושב קטן וקסום בחוף הכרמל שלושה ילדים, שהם גאוותי והדלק המניע שלי. אני, שכל חיי גרתי במושב, מצאתי את עצמי פתאום בלי אדמה ודשא לדרוך עליהם יחפה (מרפסת זה לא ממש אותו דבר...). אז התחלתי ליצור לעצמי גינות קטנות, עולמות קטנים - וכל אחד שראה אותם ישר חייך.
מאותו רגע, היה לי ברור שזה מה שאני רוצה לעשות - לעצב עולמות קסומים קטנים ולגרום לאנשים לחייך.
לפעמים אני יושבת בצד ליד דוכן של "העולמות של טאנטע הוץ" ומסתכלת על העוברים והשבים ועל התגובות שההוצים מעוררים אצלם. אני גם אוהבת לחלק לילדים שנעצרים ליד הדוכן "חיפושיות חיוכים". כשאני אומרת להם שככה קוראים להן, הם ישר מתחילים לחייך... לפעמים מגיע גם איש מבוגר שמתגבר על המבוכה, ומבקש גם הוא חיפושית חיוכים. פעם למשל, עברה אישה מבוגרת עם פנים מכווצות ומוטרדות, ממהרת לדרכה - אבל אז היא ראתה פתאום את העולמות הקטנים שעל הדוכן ולרגע הכל השתנה. הפנים שלה הוארו, הכל נפתח וחיוך גדול עלה על פניה. היא לא ראתה אותי, היא הייתה עסוקה בשלה והמשיכה בדרכה. אבל הרגע הזה הרחיב לי את הלב. לרגע נגעתי בה והעליתי בפניה חיוך. וזה שווה הכל.
אם גם אתם מרגישים את הקסם הזה כשאתם רואים הוץ, אתם מוזמנים להיכנס ללשונית החנות ולהזמין לעצמכם את ההוץ שאליו אתם הכי מתחברים.
מוזמנים גם לבקר בארכיון ולהתרשם מכל ההוצים שיצרתי, אחד מהם בטוח יעורר בכם חיוך.
נתראה בדוכנים!
שלכם,
חגית.


אודות